Lehet nyáron is fűmagot vetni? (x)
Azt szinte mindenki tudja, hogy tavasszal és ősszel is remek lehetőség kínálkozik a füvesítésre. Sokakban felvetődik a kérdés azonban, hogy nyáron is meg lehet-e próbálkozni a fűmagvetéssel? Mennyire lehet eredményes egy ilyen kísérlet? (x)
Mikor ideális füvesíteni?
Ha egyetlen mondattal kellene válaszolni a kérdésre, akkor azt mondhatnánk, amikor optimálisak a körülmények. Nem kell feltétlenül bizonyos hónapokhoz ragaszkodni, ám általánosságban véve elmondható, hogy ha túl hideg vagy ha túl meleg van, az semmiképp sem segíti azt, hogy a magok szárba szökkenjenek.
A legjobb, ha április és május közé időzítjük a füvesítést. Ha erről már lemaradtunk, akkor augusztus második felében, ha már nincs rekkenő hőség, el lehet vetni a fűmagokat, egészen szeptember közepéig.
Sok múlik azon, hogy milyen fűmagot vásárolunk
Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen fűmagot szerzünk be. Az AutomataÖntözőrendszer.com fűmagjai között kapható termékek segítségével egészséges pázsitot alakíthatunk ki, persze csak akkor, ha a füvesítést követően időt, energiát fordítunk a gyep ápolására is.
A prémium kategóriájú fűmagkeverékek esztétikai értéke sokkal kedvezőbb, mint a legolcsóbbaké, ráadásul a taposást is jobban tűrik. A nagyobb igénybevételnek kitett területekre célszerű sport fűmagkeveréket kiszórni, míg a fák vagy épületek által részben vagy teljesen árnyékos területekre árnyéktűrő típust kell választani.
Nem szabad türelmetlennek lenni a füvesítést követően
Könnyen megeshet, hogy akár két hetet is várni kell arra, hogy elkezdjenek csírázni a magok. Ez azonban csak akkor fog megtörténni, ha elegendő vízhez jutnak. Célszerű naponta legalább három, de akár öt alkalommal is meglocsolni a frissen füvesített területet.
Amikor elérik a fűszálak a három centiméteres magasságot, akkor gyengén le kell hengerezni. A gyepnek legalább hat, de inkább hét centiméteresnek kell lennie, amikor először sort keríthetünk a nyírására. Erre általában egy hónapot kell várni. Ha kapkodunk, és nem vagyunk elég türelmesek, akkor lehet, hogy mindent elölről kell kezdenünk.
Fontos, hogy csak a gyep felső harmadát vágjuk le. Ha túl alacsonyra és túl hamar vágjuk a füvet, akkor sekélyebb és ritkább is lesz a gyökérrendszere. Kisebb lesz az árnyékolóhatás is, ennek következtében intenzívebb lesz a párolgás. Az egyharmados szabályt tehát mindenképp célszerű kőbe vésett előírásnak kezelni, máskülönben a levelek mennyiségében és a gyökérzet fejlődésének ütemében is csalódnunk kell.
Hasznos tippek a siker érdekében
Erősen javasolt alaposan megtisztítani a talajt az összes szennyeződéstől, ha füvesítésre készülünk. A felásott, felrotált területet tömörítsük, hengerezzük, a buckákat pedig gereblyével el lehet simítani. A talajt célszerű legalább egy hétig pihenni hagyni.
Vetés előtt alaposan össze kell rázni a doboz vagy csomag tartalmát, majd ki kell szórni a magokat. Egy négyzetméterre húsz vagy harminc gramm fűmagot szükséges kijuttatni. A földbe egyengetésüket és a hengerezést követően alaposan locsoljuk meg a területet.
Szponzorált cikk (x)