Migrén piercing kezelés összefoglalva: ezek a fő tudnivalók (x)

• Szerző: PMM

A migrén piercing egy fülben elhelyezkedő akupunktúrás pont megszúrásával helyezhető be. A piercing segítségével a fejfájás csillapítható és relaxáló hatással is bír. Nézzük meg, hogy pontosan miben segíthet a piercing. (x)

migrén piercing kezelés

Az 1990-as évek környékén még divatékszerként vált ismertté, de napjainkban már gyógyító erejét is felismerték. Ez az ékszer amellett, hogy divatos, segíthet a migrénes, a tenziós, a hormonális, a cluster és a frontérzékeny fejfájások esetében is. 

A migrén piercing működése

A szúrás helyén, azaz a vagusnál megtalálható ideget ingerlik, amely nyugtató és fájdalomcsillapító hatást vált ki a teljes szervezetben. Tévhit, hogy a piercing csak migrén esetén hat, hiszen egyéb fejfájást is képes csillapítani.  Ez a migrén piercing kezelés lényege. Ma már kutatási eredmények is bizonyítják hatásosságát, amelyet a London Migraine Clinic által elvégzett felmérés is igazol. A kutatásban résztvevőknek mintegy 75 százaléka állította, hogy a fejfájásuk a kezelést követően enyhült vagy akár teljesen meg is szűnt. 

​Pontosan hova kerül a piercing?

A piercing behelyezése nagy precizitást és pontosságot igényel, így csak szakemberekhez érdemes ezügyben fordulni. A kezelés során a piercinget egy redőbe szúrják be, ami a hallójárat fölött helyezkedik el. Mivel egy igen kanyargós porcdarabról van szó, így hibázni nem nagyon lehet. Legjobb, ha olyan személyt választunk ki a behelyezésre, aki már több éves szakértelemmel rendelkezik és bemérést is alkalmaz a pontos behelyezéshez. 

Milyen hatása lesz a kezelésnek?

Már tudjuk, hogy a kutatásban részt vevők 75 százalékánál értek el hathatós eredményt, így biztosak lehetünk abban, hogy segítségünkre lesz a piercing. Ma már az országban több 10 000 ember él piercinggel, hiszen a stressz és a hormonális problémák is sokakat érintenek. A számos magyar és nemzetközi pozitív tapasztalatnak hála, ma már egyre többen döntenek a piercing mellett és így megszabadulhatnak a gyógyszerek szedésétől és a mértéktelen fájdalomtól.

A fejfájás típusokról bővebben

A leggyakoribb fejfájástípus a migrénes fejfájás, amely a nőknek közel a 17, míg a férfiaknak közel a 6 százalékát érintheti. A fájdalom leggyakrabban a fej egyik oldalán jelentkezik és társulhat hozzá hányinger vagy akár hányás is. A migrén, aura nélkül típus a legrosszabb, hiszen egyszerűen berobban a fájdalom minden korábbi előjel nélkül. A migrén aurával típus esetében van előjele az érkező kellemetlenségnek, hiszen szikrákat láthatunk vagy a karunk és a lábunk is elzsibbadhat. Az aura, amely nem jár migrénnel típusnál nem fogunk fejfájást érezni, de egyéb tünetek jelentkezhetnek.

A tenziós fejfájás szintén gyakori és a nőknek akár a 80 százaléka is együtt élhet vele. Ez valamivel gyengébb fájdalommal jár, mint a migrénes fejfájás, de ez sem kellemes. A migréntől eltérően itt már a fej bármely részén kialakulhat fájdalom, akár mind a kettő oldalon is egyszerre. Konkrét tünetei lehetnek, az alvászavar, a fájdalom kisugárzása a vállakba, a tompa és szorító fejfájás, a homlok és a két halántékcsont közötti fájdalom, az étvágytalanság vagy a koncentrációs zavarok. 

A cluster fejfájás ciklikusan jelentkezik, erről kapta nevét is. Ilyenkor sokan azt érzik, hogy a szemük ki akar esni a gödréből. Csak az egyik oldalon alakulhat ki és egész életünkben pontosan ugyan azon a helyen fogjuk érzékelni a fájdalmat. Tünetei közé sorolható a nyugtalanság, a fény- és hangérzékenység, a fekvéskor jelentkező fájdalom és az orrdugulás, vagy éppen az izzadt és sápadt bőr. 

A hormonális fejfájás általában a hölgyek havi ciklusához köthető, de várandósság alatt sem zárható ki. Jó hír, a hölgyeknek, hogy ez a típusú fejfájás a menopauza után csillapodhat. 

A frontérzékeny fejfájás általában melegfront esetén jelentkezik és az időseket, valamint a nőket jobban érintheti. A legnagyobb problémát a páratartalom változása jelenti és a migrénnel küzdőknél ekkor alakul ki a fejfájás. Alvászavar, koncentrációs probléma, levertség és figyelmetlenség is kísérheti a folyamatot. 

Szponzorált cikk (x)
Fotó: pixabay.com